Δωρεά ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού στο Γ.Ν Λαιϊκό από την ΒΙΑΝΕΞ
Δύο τροχήλατα μηχανήματα αναρροφήσεων για την ενίσχυση των ΜΕΘ, προσέφερε ο Όμιλος
Ο Όμιλος ΒΙΑΝΕΞ, προχώρησε στη δωρεά ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών “Λαϊκό” (Γ.Ν.Α. “Λαϊκό”).
Ο Όμιλος προσέφερε 2 τροχήλατα μηχανήματα αναρροφήσεων για τη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας στο Γ.Ν. ΛΑΪΚΟ, δυναμικότητας δεκαεπτά (17) κλινών, για την κάλυψη των αυξημένων περιστατικών που διαχειρίζεται το νοσοκομείο.
Οι δηλώσεις του προέδρου ΔΣ και διευθύνων σύμβουλου του Ομίλου ΒΙΑΝΕΞ, Δημήτρη Π. Γιαννακόπουλου:
«Το Εθνικό Σύστημα Υγείας συνεχίζει να έχει αυξημένες ανάγκες και εξαιτίας της πανδημίας covid-19, που ακόμα πλήττει σημαντικά και την Ελλάδα. Με αίσθημα ευθύνης και ειλικρινή διάθεση να στηρίξουμε την Ελληνική κοινωνία, προσπαθούμε πάντα να καλύπτουμε ανάγκες με γνώμονα την υγεία και την ασφάλεια των συνανθρώπων μας, που νοσούν και δίνουν τη δική τους μάχη».