ΕΦΕΤ - Σεμινάριο: Το απαραίτητο πιστοποιητικό στον ιδιωτικό τομέα
Ποιες ειδικότητες αφορά
![ΕΦΕΤ - Σεμινάριο: Το απαραίτητο πιστοποιητικό στον ιδιωτικό τομέα 1 ΕΦΕΤ - Σεμινάριο: Το απαραίτητο πιστοποιητικό στον ιδιωτικό τομέα](https://workenter.gr/wp-content/uploads/2024/07/efet-seminario.jpg)
![ΕΦΕΤ - Σεμινάριο: Το απαραίτητο πιστοποιητικό στον ιδιωτικό τομέα 2 ΕΦΕΤ - Σεμινάριο: Το απαραίτητο πιστοποιητικό στον ιδιωτικό τομέα](https://workenter.gr/wp-content/uploads/2024/07/efet-seminario.jpg)
Υποχρεωτικό για τον ιδιωτικό τομέα (δείτε γιατί ΕΔΩ) και απαραίτητο για το δημόσιο είναι το πιστοποιητικό του Ενιαίου Φορέα Ελέγχου Τροφίμων (ΕΦΕΤ) για την “Ασφάλεια και Υγιεινή Τροφίμων“.
Την πιστοποίηση αυτή πρέπει να διαθέτουν χιλιάδες επαγγελματίες και υποψήφιοι, όπως γεωπόνοι, τεχνολόγοι τροφίμων, χημικοί, υπάλληλοι εστιατορίων, αρτοποιείων, ζαχαροπλαστείων, μάγειρες, σεφ, σερβιτόροι, υπεύθυνοι εταιρειών που σχετίζονται με την τροφική και εφοδιαστική αλυσίδα κ.α.
ΕΦΕΤ – Σεμινάριο: Πάρτε τώρα το χρήσιμο πιστοποιητικό e-learning
Η διαδικασία για να αποκτήσετε το απαραίτητο πιστοποιητικό είναι εύκολη και στα μέτρα σας. Η διάρκεια του σεμιναρίου είναι 10 ώρες και διαρκεί δύο ημέρες (5 ώρες τη μία ημέρα και 5 ώρες την άλλη).
Είναι e-learning. Μπορείτε να παρακολουθήσετε το σεμινάριο ακόμα και από το κινητό σας τηλέφωνο, σε ώρες και ημέρες που θα σας διευκολύνουν.
Το κόστος παρακολούθησης του σεμιναρίου και απόκτησης του πιστοποιητικού ανέρχεται συνολικά στο ποσό των 85 ευρώ, χωρίς “ψιλά γράμματα” και άλλες “περίεργες” χρεώσεις που προκύπτουν στην πορεία.
Μετά το τέλος του σεμιναρίου που διεξάγεται από την Εκπαιδευτική Παρέμβαση –αξιόπιστο, συνεργαζόμενο με το workenter.gr ΚΔΒΙΜ- οι υποψήφιοι δίνουν τυπικές εξετάσεις στον ΕΦΕΤ για την απόκτηση του πιστοποιητικού με επιτυχία 100%.
![ΕΦΕΤ - Σεμινάριο: Αποκτήστε τώρα το απαραίτητο πιστοποιητικό τροφίμων - ποτών 3 Banner για νέο σεμινάριο ΕΦΕΤ που οδηγεί σε πιστοποίηση για την Υγιεινή και Ασφάλεια Τροφίμων.](https://workenter.gr/wp-content/uploads/2024/07/WORKENTER_elerning_01_710x445.jpg)
Η απόκτηση του πιστοποιητικού ΕΦΕΤ συνδυάζεται από το workenter.gr με μία μεγάλη προσφορά.
Για υποψηφίους που θα εγγραφούν έως 31 Ιουλίου 2024 παρέχονται:
- ΔΩΡΕΑΝ 3μηνη συνδρομή στην συνδρομητική υπηρεσία του workenter.gr “Αγγελίες Τώρα“, αξίας 9 ευρώ. Εκεί θα βρείτε τις καλύτερες θέσεις εργασίας σε όλη την Ελλάδα που προσφέρουν υπαρκτές και βιώσιμες επιχειρήσεις επάνω στο αντικείμενο που εσείς επιθυμείτε. Οι υποψήφιοι θα έχουν το κινητό τηλέφωνο του εργοδότη για άμεση επικοινωνία, αφού δουν τη θέση εργασίας.
- Προνομιακή ενημέρωση για προκηρύξεις του δημόσιου τομέα που σχετίζονται με τα αντικείμενα της εστίασης, τροφίμων, ΕΦΕΤ, δήμων και υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων.
ΕΦΕΤ – Σεμινάριο: Πώς θα αποκτήσετε το πιστοποιητικό
Για να αποκτήσετε το πολύτιμο πιστοποιητικό του ΕΦΕΤ “Υγιεινή και Ασφάλεια Τροφίμων” χρειάζεται να κάνετε μόνο μία κίνηση:
- Στείλτε email στο ypiresies@workenter.gr με θέμα “ΕΦΕΤ Σενιμάριο” και στο κείμενο του μηνύματός σας ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο και ειδικότητα.
Ακολούθως θα λάβετε email από το workenter.gr με την αίτηση συμμετοχής για την έγκριση της υποψηφιότητάς σας.
Κατόπιν συνεννόησης θα προσδιορίζεται η ημερομηνία παρακολούθησης του σεμιναρίου.