ΑΣΕΠ Προσλήψεις
Έτσι πρέπει να κατοχυρώσετε την αίτησή σας για την κατηγορία ΥΕ
Πώς να διεκδικήσετε με αξιώσεις τις μόνιμες θέσεις στους δήμους
20/03/2018 | 20:33
Συγκεκριμένες κινήσεις πρέπει να κάνουν οι ενδιαφερόμενοι για να κατοχυρώσουν στο σύστημα του ΑΣΕΠ την αίτησή τους.
Σημειώστε:
- Επικαιροποιείστε τα προσωπικά σας στοιχεία στην καρτέλα Μητρώο
- Σε κάθε επιδιωκόμενη θέση μην ξεχάσετε να επαναλάβετε τα μοριοδοτούμενα κριτήρια (αριθμός μηνών εμπειρίας ειδικής και συνολικής, εντοπιότητα κλπ). Είναι υποχρεωτικό
- Τα αναλυτικά στοιχεία της εργασιακής εμπειρίας (εργοδότης, αντικείμενο απασχόλησης, ασφαλιστικός φορέας) δεν μεταφέρονται από την καρτέλα του Μητρώου
- Καταγράψτε την προϋπηρεσία σας στην Αίτηση–Υπεύθυνη Δήλωση Εργασιακής Εμπειρίας, που είναι διαθέσιμη και στο πεδίο «Εργασιακή Εμπειρία» της ηλεκτρονικής αίτησης
- Κάντε συχνά αποθήκευση της αίτησης
- SOS: Στο τέλος, πατήστε το κουμπί «Οριστικοποίηση» για να «περάσει» η αίτησή σας στο σύστημα. Αν δεν το κάνετε η αίτησή σας θα «αιωρούμενη». Θα φαίνεται μεν στον κόμβο του ΑΣΕΠ, αλλά δεν θα έχει καμία ισχύ.
Δείτε τις οδηγίες του ΑΣΕΠ για την προκήρυξη 3Κ/2018, ανοίγοντας το ακόλουθο αρχείο:
Διαβάστε επίσης:
ΑΣΕΠ: Έτσι πρέπει να συμπληρώσουν την αίτηση οι υποψήφιοι ΥΕ (video – “οδηγός”)