Εξωτερικο

Λευκωσία: Ευκαιρία καριέρας για δικηγόρους

Απαιτούμενα καθήκοντα, απαιτούμενα προσόντα, προθεσμία

Η εταιρεία Highworth (Cyprus) Ltd, ενισχύει την ομάδα της με πτυχιούχο έμπειρο δικηγόρο για πλήρη απασχόληση
15/06/2021 | 19:37

Δικηγόροι

Η εταιρεία Highworth (Cyprus) Ltd ζητά να προσλάβει δικηγόρο για εργασία πλήρης απασχόλησης στην Λευκωσία

Απαιτούμενα καθήκοντα:

  • Νομική υποστήριξη της επιχείρησης συμπεριλαμβανομένης της παροχής συμβουλών σε στρατηγικά και εμπορικά θέματα
  • Σύνταξη νομικών γνωμοδοτήσεων για διάφορα θέματα
  • Σύνταξη, επανεξέταση και διαπραγμάτευση εμπορικών συμφωνιών για λογαριασμό της εταιρείας και των πελατών

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Εμπειρία στον τομέα
  • Εξαιρετική γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας
  • Το LL.B (ένα LL.M., με εξειδίκευση στο εταιρικό ή / και εμπορικό δίκαιο θα θεωρείται πλεονέκτημα)

Τύπος απασχόλησης: Πλήρη

Αποστολή βιογραφικού στο [email protected]

Προθεσμία: Έως Τετάρτη 30 Ιουνίου 2021

Τοποθεσία: Λευκωσία