Εξωτερικο

Καριέρα για μαίες και μαιευτήρες στο Όσλο

Αρμοδιότητες, προσόντα, προθεσμία και στοιχεία επικοινωνίας

Προσλαμβάνει μαίες - μαιευτήρες το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του Όσλο, Rikshospitalet.
29/01/2021 | 07:26

Το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του Όσλο, Rikshospitalet, έχει ειδική μονάδα μαιευτηρίου για γυναίκες με καρδιακές παθήσεις.

Επιπλέον έχουν κάποιες εξειδικευμένες θεραπείες για τα νεογνά.

Αυτό το διάστημα ενισχύεται με μαίες - μαιευτήρες.

Καθήκοντα:

  • Παροχή φροντίδας και συμβουλών σε εγκύους γυναίκες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, της γέννας και της λοχείας
  • Δίνει συμβουλές στην έγκυο προκειμένου η εγκυμοσύνη της να μην έχει επιπλοκές, προετοιμάζουν τη μέλλουσα μητέρα για την εμπειρία του
  • Ενημερώνει το μαιευτήρα-γυναικολόγο για πιθανές επιπλοκές του τοκετού
  • Παροχή πρώτων φροντίδων στο νεογέννητο
  • Εφαρμόζει τον ανώδυνο τοκετό
  • Καθοδήγηση της μητέρας τις πρώτες μέρες μετά τον τοκετό για το σωστό θηλασμό και την περιποίηση του μωρού και του εαυτού της
  • Παροχή συμβουλών για την προστασία της υγείας και την πρόληψη των ασθενειών των βρεφών

Σημειώστε τα απαραίτητα προσόντα:

  • Αντίστοιχο πτυχίο ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Εμπειρία 5 χρόνων σε ανάλογη θέση
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Γνώση Νορβηγικών
  • Καλή γνώση CRP
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες

Προθεσμία: Έως την Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021.

Αποστολή βιογραφικού στα Αγγλικά, έχοντας ως θέμα «Dedicare Nurse – Oslo, Norway», στο [email protected]

Τοποθεσία: Όσλο, Νορβηγία